Iku në ditë feste/ Ky është babai i 3 fëmijëve që u d.ogj i gj.allë brenda shtëpisë, gruaja kishte…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje në Greqi, në ditën e shënuar të festës së Shën Mërisë.

Historia ka lidhje me 29-vjeçarin grek, Eleftherios Pantazis, bababi i tre fëmijëve.

Mediat greke, shkruajnë se i riu ka l uftuar me f lakët brenda shtëpisë së tij ku u gjet edhe i pajetë.

Ai kishte harruar cigaren ndezur e për pasojë shtëpia u përfshi nga z jarri që i mori jetën.

Hetuesit thanë se i riu kishte tentuar të hapte grilën për të marrë ajër e për të dalë, por nuk mundi.

Edhe 3 z jarrf ikës që do shuanin f lakët patën probleme me frymëmarrjen dhe u desh të vinin aparatin e oksigjenit për të ardhur në vete.

Mediat greke shkrujnë se babai i tre fëmijëve, i martuar, ishte vetëm në shtëpi mëngjesin e të enjtes pasi familja e tij kishte shkuar në Kalavryta, për të festuar Shën Mërinë.