Ish-deputeti i PS/ Gramozin bëjeni president, e Nexhmijen kryetare partie

Deklaratat e Edi Ramës pas vendimit të Presidentit Ilir Meta për të shtyrë zgjedhjet, kanë sjellë reagime të shumta.

Thuajse të gjitha janë pro presidentit Meta, ndërsa të paktë kanë qenë ata që i kanë dalë në krah Ramës në lidhje me akuzat e tij.

Edhe ish-deputeti i PS-së Taulant Dedja, ka dalë në krah të Presidentit Ilir Meta. Me një postim në profilin e tij në Facebook, Dedja bën ironi me deklaratat e Ramës.

‘Shkarkoni Metën, bëni Gramozin president par interim dhe sillni Nexhmije Hoxhën në krye të PS.

Kjo ju ka mbetur o të paudhe!’, shkruan Taulant Dedja në Facebook.

Image