Ish deputetja e PD del me vajzën në emision, nuk do e besoni çfarë ndodh mes tyre

Ajo eshte vene ne qender te vemendjes se mediave roze per fotot provokuese qe poston ne rrjetet sociale. Ada Deda, eshte e bija e ish-deputetes Albina Deda, dhe te dyja nene e bije ishin te ftuara në emisionin “Rudina”.

Ish deputetja tha se fillimisht nuk ndihej mirë nga pozat provokuese, por shtoi se ka besim tek e bija dhe se kur janë me pushime, është ajo vetë që ja bën fotot.

2

“Fotot provokuese të vajzës i kam toleruar, por kam besim tek Ada. Duke qenë se edhe vetë kam qenë pjesë e ngacmimeve të mediave i kam marrë këto ngacmime si komerçializim të medias. Fillimisht kur shikoja portalet që shkruanin nuk ndihesha mirë, por kur vinte Ada e kaloja. Nuk i kam thënë asnjëherë që të ndalojë së bëri foto, madje kur shkojmë me pushime jam unë ajo që i bëj foto. Gazetaria dhe moda shkrihen mirë bashkë dhe në të ardhmen shpresoj që Ada të jetë një ndër gazetaret më të mira në vend. Kur të jetë profesionalisht e realizuar mund ti futet edhe politikës”, tha Albina Deda.

Albina-Deda-e1501761055400

Ka pasur edhe momente që kur shihte lajmet, mi ç’donte mua dhe më shkruante: Shiko çfarë kanë bërë. Por unë vija dhe e merrja me të mira. Asnjëherë s’më ka thënë mos bëjë foto, por kur jemi me pushime mi bën ajo fotot”, tha Ada.