Ishte dë.nuar më parë për vjedhje, Policia e Shkodrës vë në pr.anga 46-vjeçarin

Policia e Shkodrës ka vënë në pr.anga një 46 vjeçar me inicialet S.M., i shpallur më parë në kërkim dhe i dë.nuar për vj.edhje.

Njoftimi i Policisë:

Shkodër

Një tjetër i kërkuar bie në prangat e Policisë.

Kapet dhe ndalohet një person i shpallur në kërkim i dënuar dhe më parë për vjedhje.

Nga Forca e Posaçme “Shqiponja” në bazë të informacionit të marrë në rrugë operative, në lagjen “Tre Heronjtë”, Shkodër, u kap dhe u ndalua shtetasi i shpallur në kërkim:

  1. M. 46 vjeç, banues në lagjen Tre Heronjtë, Shkodër, pasi ishte i shpallur në kërkim u bë ekzekutimi i urdhër ndalimit të Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale të “Vjedhjes” parashikuar nga neni 134 i Kodit Penal.