“Ja si Greqia po i kthen çamët në grekë! Shteti shqiptar hesht”

Ish-kryeministri ka publikuar denoncimin ej në qytetari nga Saranda, i cili është çam, dhe flet për një rast flagrant që është duke ndodhur në bashkinë e Finiqit.

Ja çfarë shkruan Berisha në Facebokok:

Greqia e angazhuar në greqizimin e çamëve në Shqipëri!Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Mirmbrema Doktor jam R. P nga Saranda po ju tregoj shqetesimin tim une jam Cam dhe jam shum i shqetesuare ne Bashkin e finiqit me ndarjen e re Fshati Pandalejmon ndodhet afer Livadhjase ket fshate e kan futur ne listen e marjes te shtetesis Greke dhe ki fshate me popullsi came po paisen ne menir me te shpejte me dokumenta Greke dhe ku shtet i koruptuare po ben sehir me vjen shum keq per ket fshate came flm Doktor Berisha”