“Jam 29 vjeç dhe bëj se.ks me gjyshen 64 vjeçe të shokut tim. Herën e parë u shkriva krejt…”Një djalë i ri ka shokuar me letrën që ka dërguar në “The Sun”.Ja letra: Gjyshja e shokut tim më të mirë dhe unë kemi marrëdhënie se.ksuale dhe jemi të dashuruar, por e di që ndryshimi i moshës është shumë i madh për ne që të kemi marrëdhënien që duam.Jam 29 vjeç, kam një punë të mirë dhe deri vonë kisha një të dashur prej gjashtë vitesh. E takova gjyshen e shokut rastësisht në një festë familjare në shtëpinë e tij dhe nuk mund ta besoja kur më tha se ishte 64 vjeçe, sepse ajo dukej shumë më e re.

Kur u larguam, ajo tha që unë mund të shkoja në çdo kohë për kafe dhe kështu filloi e gjitha. Gjatë tërë mbrëmjes kërceva më gjyshen e shokut, sa ky i fundit më tha një moment:

“A mund të ndalosh duke vepruar aq i lumtur me gjyshen time, se po më çudit?” Dhe pastaj një ditë ajo tha se kishte ndjenja për mua. Ishim të dy mbi hënë me ek.sitimin. Thirrja ime e madhe e zgjimit erdhi kur fillova ta imagjinoj atë kur bëja marrëdhënie se.ksuale me të dashurën time.

Nisëm zënkat me të dashurën dhe më në fund ajo u largua. Kjo do të thoshte se mund të kaloja më shumë kohë me gruan që dua. Herën e parë që kishim marrëdhënie se.ksuale ishte kaq e veçantë sa që mendova se do të shkrihesha. Në një shëtitje pranë lumit një ditë, unë mora guximin të thosha fjalët: “të dua”, dhe ajo tha se më donte gjithashtu.

Tani dua të kaloj çdo minutë me të dhe që të jetojmë së bashku si çift. Psikologia thotë: Do të doja të isha romantike dhe të thoja, “luftoni për dashurinë tuaj”, por kam frikë se nuk do të ishit të lumtur së bashku për shumë kohë.

Marrëdhënia juaj sekrete kurrë nuk është testuar në botën tuaj reale kështu që në shumë mënyra është një fantazi. A mund të imagjinoni se si do të ishte dhjetë apo 15 vjet nga tani? /Përshtati: ShkodraNews