‘Jetë e v.dekje’/ Meta: Shmanga konfliktin civil, shpëtova…

Presidenti Ilir Meta doli para disa minutash ne konference urgjente per shtyp te sqaronte vendimin e tij per çdrekretimin e dates se zgjedhjeve ne 30 qershor.

“Vendi mund të shkonte në 30 qershor në konflikt civil, ndaj mora vendimin e drejte per te shmangur nje konflikt civil dhe shpetova demokracine”, tha nder te tjera ai.

vijon…