Ju që vërdalloseni çakërqejf me makina në bulevard, jeni thjesht legena

Nga Ilir Metaj

Mosqarkullimi i automjeteve, eshte marre si opsion, jo si urdher per t’u zbatuar. Juve qe verdalloseni çakerqejf me makina neper bulevard, jeni thjesht legena!

Po nuk eshte faji juaj,or jo!

Virusi me i rrezikshem, qe na ka mberthyer per fyti, nuk eshte as Covid19 e asnje lloj Covidi leshi!Eshte papergjegjshmeria e te jetuarit ne shoqeri, dhe ndergjegja per te reflektuar detyren ndaj saj!

Covid19, do zbythet shume shpejt!

Ajo qe duhet te na ngele ne kujtese,nuk eshte emri i virusit, por (pa)pergjegjshmeria jone per te qene te bashkuar ne veshtiresi dhe (mos)ndergjegja per te sakrifikuar ne emer te se ardhmes!

Une nuk dola me makine, jo se kam frike nga ky legen virus, por sepse kam detyrimin ndaj te tjereve qe kane, per mos te qene edhe une legen! Stop legenllekut o legena!

Lexo edhe: