“Kazani u hodh në erë bashkë me fëmijën”, ky burrë qan e dridhet në studion e Eni Vasilit…tmerri që pa me sy

Kush e ndoqi intervistën e sotme në “Studio e Hapur” padyshim që ka derdhur lot!

I mbijetuari i Kampit të Tepelenës Simon Mirakaj tregoi në studion e emisionit ‘Studio e Hapur’ në ‘News24’, momentin më të tmerrshëm që ka parë në atë vend ku u strehuan të përndjekurit politik.

 

Mirakaj tha se pasi shpërtheu një predhë, mori bashkë me të një kazan, brenda të cilit ishte një fëmijë.

 

“Momenti më i tmerrshëm ka qenë kur kam parë kazanin duke u hedh përpjetë me trupin e fëmijës së një mirditori. E ëma nxori kazanin për me la rrobat, ndërsa fëmija po ngrohej në atë të ftohtë. Kazani hasi në një minë dhe u hodh në ajër bashkë me fëmijën që ndodhej pranë duke u ngrohur”, tha ai.