“Ke me u pendu…”, një paralajmërim nga Shkodra për Senida Mesin

Një reagim që shkon përtej ironisë është ai i sekretarit të Partisë Demokratike në Shkodër Aleksandër Marleci ndaj deputetes socialiste të qart, Senida Mesi. Ai ka tërhequr vëmendjen për mënyrën sesi është shprehur ndaj shkodranëve ish zv.kryeministrja në Asamblenë e mbledhur sot.

Marleci i thotë Senida Mesit se ajo i përket atyre shkodranëve që kanë vetëm shënimin e vendlindjes Shkodër në dokumente, por që nuk i lidh asgjë me këtë qytet. Sekretari i demokratëve,

Statusi i plotë i Aleksandër Marleci:

Senida, shkodranet nuk ndahen ne socialiste dhe demokrate por ne shkodrane per nga zemra dhe shkodrane per nga emri. Kategoria e pare ku ti nuk ben pjese, nuk ka nevoje te shpjegohet sepse cdo fjale me shume eshte e tepert.

Kategoria e shkodraneve per nga emri i referohet atyre “soj” shkodranesh qe pervecse kane lindur ne Shkoder nuk kane asnje lidhje tjeter me kete qytet. Si nje perfaqesuese e denje e kesaj kategorie, Ti do te mbahesh mend si Zv/Kryeministrja nga Shkodra qe nuk beri absolutisht asgje per Shkodren pervecse e perdori emrin e saj per te ngrohur nje karrike te pushtetit derisa sikurse ja dhane ashtu edhe ja hoqen sipas parimit “hin e del e duku”.

Kesisoj, te lutem mos mbaj leksion mbi Shkodren dhe se kujt i perket ajo. Sigurisht zemra e Shkodres eshte aq e