Kek me limon, ja si të gatuani në pak minuta ëmbëlsirën perfekte që nuk shëndosh

Mmm! Një kek qe mbart plot vlera ushqyese, ndaj mund ta konsumoni sa herë të doni. Kurse konsumimi i farave Chia ndikon në uljen e oreksit, përshpejton metabolizmin, dhe aktivizon glikogjenin i cili është shumë i rëndësishëm për djegien e yndyrës.

Ja përbërësit; miell i tipit 00; sodë buke; 1 lugë gjelle vanilje; pak kripë; 100 gr sheqer; 150 gr gjalpë (të shkrirë); 2 vezë; lëkurë limoni; 1 lugë gjelle vaj ulliri; 1 gotë kos; 2 lugë gjelle fara chia.

Receta dhe përgatitja: Fillimisht në një enë kombinoni 500 gram miell, pluhurin pjekës, vaniljen dhe kripën. Ndërkohë në një enë tjetër shtoni sheqerin, gjalpin, vezët dhe i rrihni mirë. Tani shtoni lëkurën e limonit dhe vajin e ullirit.

E tani i kombinoni të dyja masat në një enë të vetme. Shtoni dhe farat Chia ngaTeuta. E përzieni edhe njëherë derisa të krijohet një masë homogjene. Lyeni tavën e kekut me pak gjalpë. Shtroni me kujdes masën që përgatitët. Pastaj e E piqni për 30 minuta në temperaturë 180 gradë. Shtoni pak sheqer pluhur sipër! Ju befte mire!