Këngëtari Genc Prevlukaj shpërthen keq ndaj deputetëve: Surrogat, patetik që…

Fill pas lajmit për shkarkimin e qeverisë së Kosovës, ka reaguar dhe këngëtari Genc Prelvukaj.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se mbi 80 % e deputetëve janë patetik, inatçinj, surrogat, euforik, demagogë e populist, përcjell Bota sot.

Prelvukaj ka thënë se në përjashtim të 5-6 rasteve që patën thellësi të mendimit, të tjerët ishin dëshpërues.

Postimi i tij i plotë në Facebook:

“Mbi 80% patetike, inatçinj, surrogate, euforike, demagoge e populiste. Ne perjashtim te 5-6 rasteve qe paten thellesi te mendimit tjeret deshperues teresisht. Logjike e perafert e diskutimit ne te gjitha taborret.”