Keni probleme me tretjen? Zorrët tuaja bëjnë zhurmë të çuditshme? Ja zgjidhja, këta 3 përbërës bëjnë mrekulliUjë, kanellë dhe tërshërë. Këta janë 3 përbërësit për një tretje të mirë.Për përgatitjen e kësaj kure të mirë për tretjen ju nevojiten:6 filxhanë kafeje ujë

1 lugë çaji me kanellë pluhur

1 filxhan kafeje me tërshërë

Përgatitja:

Përpara se të bini për të fjetur, vendoseni tërshërën në një tas me ujë dhe mbajini në të për 7 orë.

Në mëngjes, kullojini dhe shpëlajini me ujë.

Shpëlarja ka si qëllim eliminimin e anti-ushqyesve dhe enzimave që çlirohen në ujë.

Më pas, tërshërën hidheni në një mikser, shtoni ujë dhe kanellë.

Përziejini mirë dhe më pas lëngun e trashë piheni.

Këtë kurë mund ta përdorni 1 herë në javë.