Kini kujdes, ja çfarë do të ndodhë me temperaturat sot

Dimir Erdhi. Temperaturat sot do të jenë shumë të ulta ku në zonat malore shkon deri në -7, ku mund të ketë edhe ngrica.

Moti do të mbetet i ftohtë  me kthjellime dhe prani të mjegullës në Verilindje dhe Juglindje.

Era do të jetë me drejtim Veri (NË) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 3 me  lartësi  vale 0,5 deri në 1,0 metër  në det  të hapur.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          -7/8°C
Zonat e  ulëta           -2/14°C
Zonat  bregdetare    2/15°C