Kishin divorcin më të bujshëm me sh.e.rre e dh.u.në, Saimir Çili flet pas kaq vitesh për zënkat me ish gruan dhe habit

“Soiree” me Jonida Shehun këtë të mërkurë kishte mbledhur artistë që jetojnë nën një strehë apo që vijnë nga e njëjta familje. Sajmir Çili bashkë me vajzën e tij Isea ishin ndër të ftuarit për të folur se si është të jesh babë e bijë artistë brenda një familje, por edhe ish bashkëshortja e Sajmirit, Suela Kalaja vjen nga e njëjta fushë e artit. Pikërisht për këtë e ka pyetur moderatorja e njohur Jonida Shehun se çfarë të mirash apo dhe çfarë të këqijash ka që të tre vijnë nga fusha e artit.

“Duke qenë në një familje, duke qenë të dy kantautorë dikur, kompozitorë, unë edhe orkestrues, dilema më e madhë për t’u zënë kanë qenë tekstet e këngëve. Me Suelën jemi zënë gjithë kohës vetëm për tekstet. E bukura e profesionit është që jemi brenda shtëpisë, çdo gjë e bën bashkë”, është shprehur Sajmir Çili.

Ndër të tjera ai ka shtuar se nuk dëshironte që vajza e tij, Isea të merrej me muzikë, për vetë faktin se ky terren sipas tij është i vështirë dhe shumë shpejt mund të dalësh nga moda.

Vlen të rikujtojmë se ka qenë një prej divorceve më të përfolur ajo e ndodhur disa vite më parë mes artistëve Saimir Çili dhe Suela Kalaja. Kalvari i prishjes së marrëdhënies deri në finalizimin ligjërisht nuk ishte aspak i lehtë e miqësor për dy ish bashkëshortët. Ish-bashkëshorti i saj kërkoi një urdhër mbrojtjeje nga këngëtarja pasi pretendonte për dhunë në familje. Që nga ai moment, mes ish-bashkëshortëve nisi një betejë ligjore, por mesa duket gjërat tani janë qetësuar.