Kishte th.yer brinjët, mesfushorit shqiptar i ndodh mrekullia pas 3 javësh

Burim Kukeli kishte pësuar thyerje brinjësh, por kjo nuk e ka penguar që të rikthehet edhe më i fortë në fushën e lojës.

35-vjeçari do të ketë edhe sot në fushë për ndeshjen e radhës që Kriens ka për të luajtur kundër ekipit të Shafhausenit.

burim kukeli

Futbollisti kuqezi ka munguar në dy ndeshje për skuadrën e tij në Ligën e Dytë zvicerane, ndërkohë që ka qëndruar rreth 3 javë jashtë fushave. Për suksesin e Shqipërisë në Europian u bënë bashkë shumë faktorë dhe kuqezinjtë triumfuan duke realizuar objektivin historik: kualifikimin në një kompeticion të tillë.

Kukeli feston me Kombetaren