Kjo metodë i pastron pllakat e banjës 1000 herë më mirë se klori

Pllakat e papastra, prania e mikrobeve dhe baktereve mund të ndikojë në shëndetin tonë të përgjithshëm. Ekzistojnë dezinfektues të ndryshëm dhe produkte pastrimi në tregje, por ato janë të mbushura me komponentë toksik dhe kimik që mund të dëmtojnë lëkurën dhe shëndetin e përgjithshëm.

Sot do t’ju prezantojmë një pastrues mahnitës, të lirë, të sigurt dhe mbi të gjitha që mund ta përgatisni vetë. Ate mund ta perdorni per të gjitha llojet e njollave me kërpudha dhe lagështi, skajet e tualetit etj. i lyeni apo spërkati me këtë përbërje.

E lini të veprojë për 30 minuta dhe pastaj fshini sipërfaqet me një furçë ose sfungjer.
Në fund, lani me ujë të bollshëm dhe banjo juaj do të jetë e pastër dhe me shkëlqim si kurrë më parë!

Ja se si ta përgatisni: 5l ujë, ½ filxhan uthull molle, ½ filxhan lëng limoni, ½ filxhan sodë buke.

Udhëzime: Të gjithë përbërësit i hidhni në një enë dhe i përzieni derisa të përftohet një masë homogjene.