Kryemadhi lësh.on deklaratën bom.bë, tregon lidhjet e tmerr.shme që fshihen pas deputetëve të rinj që hynë në Parlament

Duke komentuar djegien e mandateve dhe duke theksuar se opozita e bashkuar nuk është penduar për këtë vendim, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka treguar edhe lidhjet e tmerr.shme të deputetëve të rinj që hynë në Parlament.

Kryemadhi bëri deklaratën bom.bë kur tha se ata që morën mandatet janë shitur dhe kërcënuar për shkak të problemeve me drejtësinë.

Kanë djegur 182 deputetë mandatet dhe kanë hyrë 17 qelbësira, që njëri shitet me dosjet e SHIK-ut, njëri shitet me dosje terroriste, tjetri me emër të dytë narkomani, tjetri me familjarin që ka në burg, tjetri me drogën, tjetri me korrupsionin, tjetri me tenderat etj. Dhe ky është faji ynë. Dhe çfarë ndodh, njëri me Vettingun e mamit, tjetri me Vettingun e babit, një tjetër sjell një trafikant aty dhe ne nuk merremi më këtë po merremi pse u dogjën mandatet. Shumë mirë bëmë që dogjëm mandatet dhe ishte gjëja më e mirë”, theksoi ajo në Syri.net.