Kur ta bëni sonte me burrin, mos harroni, ka disa detaje që do ju duhen

Pavarësisht nëse janë marrëdhënie të rastësishme apo histori me burrin tuaj, është thelbësore të ndiqni hapa të caktuar menjëherë pas s eksit.

Sipas përfaqësuesit të Shoqatës Amerikane të Shëndetit, Sunny Rodgers, ka kryesisht shtatë gjëra për të bërë pasi keni kryer marrëdhënie intime. Ja cilat janë!

Drejt e në banjë! Sa herë ju ndodh që duhet të zhvisheni menjëherë pas s eksit? Në të vërtetë është një domosdoshmëri e madhe dhe nëse ndodh është plotësisht fiziologjike. Në fakt, sipas trajnerit të s eksit, është hapi i parë që duhet bërë pas s eksit sepse ndihmon në eliminimin e baktereve dhe toksinave. Natyrisht përdorimi i një sapuni delikat, të butë dhe uji i ngrohtë janë zgjidhja ideale.

Pini ujë. Pasi të keni freskuar o rganet gj enitale, është e rëndësishme të pini të paktën një çerek litri ujë sepse ndihmon në hidratimin dhe mbajtjen e niveleve të energjisë tonë të lartë.

Ushqimi. Gjatë një marrëdhënieje, kaloritë digjen dhe rrahjet e zemrës janë rritur, kështu që rekomandohet të keni një vakt të vogël pas s eksit. Dhe, më pas, sa bukur është të ulesh në shtrat duke ngrënë diçka të shijshme me personin me të cilin sapo ke bërë s eks?

Vishni mbathje pambuku. Pambuku, sipas trajnerit, është ideal për t’i bërë organet gjenitale të marrin frymë. Duke qenë një fibër natyrale është hipoalergjike, absorbuese dhe nuk irriton zonat e ndjeshme.

Qeshni së bashku. Pak humor nuk duhet të mungojë asnjëherë në çift, sidomos pasi shkoni në shtrat së bashku. Të flasësh për gjëra qesharake, të thuash shaka, të bësh pak humor janë gjëra thelbësore që nuk duhen humbur!

Pak përkëdhelje…Rregulli që shumica e njerëzve, veçanërisht burrat, shmangin plotëisht dhe është kaq e gabuar. Pas marrëdhënieve s eksuale është vërtetë e rëndësishme të vazhdoni të keni kontakte fizike me pak përkëdhelje!

Një kompliment i këndshëm! Nëse s eksi pëlqehet, pse të mos e komplimentoni? Kjo është arsyeja pse është për tu përfshirë në gjërat që duhet të bëni pasi të bëni dashuri!