“Kur takoi Presidentin amerikan hoqi syzet dhe…”, Ramës i japin “god.itjen” pasi u bë gazi i botës në Kosovë

Ish kryebashkiaku i natës Briken Fejzullahu i ka bërë një shkrim ironik kryeministrit Edi Rama.

Fejzullai ka komentuar veshjen e kryeministrit Rama ditën e sotme në Prishtinë në takim me krerët e lartë të Kosovës dhe Bill Clinton.

Ai shkruan:

Po të shkoje në Kosovë si Vini i Kiços, unë nuk do të kisha asnjë problem nëse do të ishe me zyze, apo pa brekë… por duke qenë se shkove si Kryeministri i Shqipërisë, më thuaj pak çfarë taksirati kam unë si shqiptar; të identifikohem me perversitetin, arrogancën, injorancën dhe fodullëkun tënd prej dhie të zgjebosur me bishtin përpjetë?!

Por mbi të gjitha: po mos të dëgjoje vetëm “Dopio pitet” apo Mamicat me gjunjët gjak që mban pranë, por t’u vije veshin këshilltarëve prej vërteti; do e dije që edhe Andrea Bocelli, i heq syzet në shenjë respekti kur takon Presidentin amerikan, o KARizmatiku i Surrelistanit!