Kush e gjen unazën e kësaj gruaje ka shpërblim të madh, emigrantja e humbi kur doli për drekë

Kur të humb diçka, as nuk të shkon mendja se mund ta gjesh ndonjëherë.

Së fundmi, një emigrante nga Kosova pretendon se i ka humbur unaza e martesës.

Kushdo që e gjen atë ajo do t’i japë një shpërblim.

“Përshendetje vajza!

E kam ni lutje per ndihme: e kam humb unazen e marteses para dy-tri jave ne kosove. Si duket ne prizren kur isha nje dit me familje. Ju lutem nese dikush e ka gjet tme lajmrohet. Ka shperblim te madh, se esht kujtim i dasmes dhe isha shum e lumtur nese me kthehet.”, ka shkruar Shpresa Kozhani.