Kush është 36-vjeçari nga Lezha që u gjet i pajetë në b.urgun e Greqisë

Një 36-vjeçar shqiptar, i cili ishte i bu.rgosur në Greqi, është gjetur mëngjesin e sotëm i pajetë. Mediat greke kanë dhënë të tjera detaje për këtë ngjarje, duke zbuluar identitetin e shqiptarit.

Sipas mediave greke, bëhet fjalë për shtetasin Aleksandër Llazari nga Lezha.

Në trupin e tij nuk u gjetën shenja dh.u.ne. Policia greke nisi hetimet për ngjarjen dhe e dërgoi trupin e tij të pajetë për ekspertizë mjeko-ligjore për të gjetur shkakun e v.de.kjes së 36-vjeçarit.