Kush ishte gruaja nga Durrësi që vdiq në Itali, familja nuk e v.a.rros dot, ah sa dhimbje. E mori koronavirusin pasi takoi…Qamile Shera, e cila banonte në lagjen nr.10 në Durrës vuante nga diabeti, ndërsa ishte nisur për kurim në Itali ku dhe gjeti v.dekjen nga ataku kardiak. Por u zbulua se ishte e prekur dhe nga koronavirusi. Atje kishte vajzën të martuar me një italian.“BalkanWeb” mëson se gruaja e kishte marrë virusin nga dhëndri i saj, duke i shkaktuar pasoja fatale për jetën. Trupi i saj pritet të vijë të enjten në atdhe dhe më pas do të përcillet për në banesën e fundit.Fakti që një shqiptare ishte mes v.iktimave koronvirusi në Itali, ishte konsullja shqiptare në Milano, Anila Pojani. Konsullja në një lidhje të drejtpërdrejtë me emisionin “Real Story” në “News 24” konfirmoi faktin se në Itali ndërroi jetë edhe një shqiptare nga Durrësi. Pojani tha se aktualisht familjarët e së ndjerës janë për momentin në karantinë.