Ky fat i pret sot shenjat e horoskopit, astrologia angleze sapo i tregoi me detaje ato që do ndodhin

Dashi/ Përplasja Mars-Pluton krijon një zgjedhje nëse duhet t’i tregosh një miku për punën që ai gjithmonë ka dëshiruar të aplikojë edhe për veten. Të dy mendojnë se kjo është e drejtë. Vetëm kur bisedimet për para në familje duken se janë zvarritur, hëna e re e kthen opozitën në bashkëpunim. Sa i përket dashurisë, ju jeni i fortë në marrëdhënie.

Demi/ Hëna e re në zonën tuaj të martesës e bën këtë një ditë të rëndësishme për dashurinë. Nëse jeni vetëm, mund të takoni dikë të ri dhe menjëherë e dini që keni gjetur gjysmën tjetër. Çiftet gjejnë një mënyrë për të drejtuar marrëdhënien që lejon kohë për ambiciet personale. Burimi juaj më i fortë i fatit është një shfaqje radiofonike.

Binjakët/ Planet për ushqim të shëndetshëm do të jenë më të lehta për tu mbajtur teksa Jupiteri shkon aq sa mundet në tabelën tuaj të mirëqenies. Hëna e re premton një përparim në punë kur ju tregoni se sa një punë do të thotë për ju. Në çështjet e zemrës jeni gati për të folur për angazhim, por mos e shtyni shumë për përgjigje të shpejta.

Gaforrja/ Hëna më fatlume e vitit tuaj mund të sjellë një çmim shumë të papritur. Por mesazhi më i thjeshtë i dashurisë mund të thotë shumë më tepër për ju. Nëse je vetëm, dikush që ju fton për t’u bashkuar me një sesion kënge mund të jetë kaq i mirë për ta dashur.

Luani/ Ndërsa Jupiter përfundon qëndrimin e tij në tabelën tuaj të pronës, një përzierje e kërkimit dhe vendosmërisë ju ndihmon të gjeni shtëpinë e përsosur. Ju mund të fitoni pjesën tjetër të familjes me fjalët tuaja të qeta. Merkuri kthehet në qendrën e talenteve në tabelën tuaj, kështu që keni një shans për ta përdorur atë dhe për të hyrë në një garë.

Virgjëresha/ Hëna e re ju bën një komunikues të madh dhe ju gjeni fjalët për të mbajtur bashkëbisedimin derisa partneri juaj të përgjigjet në mënyrën më të mirë të mundshme. Nëse jeni vetëm, përmbysja e Venusit do të thotë dashuria juaj e re është e kundërta e tipit tuaj të zakonshëm. Por ju ende mësoni shumë për marrëdhëniet nga njëri-tjetri.

Peshorja/ Njerëzit do t’ju marrin seriozisht nëse flisni me besim dhe nuk kritikoni veten. Nëse je vetëm, mënyra joshëse e një të sapoardhuri kur thotë emrin tënd tregon se ai të konsideron tërheqës. Por krijoni një miqësi para se dashuria të marrë krahë. Nëse jeni çift, një hënë parash shton luksin në një mjedis elegant.

Akrepi/ Kjo mund të jetë me të vërtetë dita juaj, pasi hëna e re në shenjën tuaj është gati të kthejë ëndrrat dhe skemat në veprim të suksesshëm. Diçka krejtësisht e re në lidhje me ju magjeps një partner. Nëse je vetëm, je gati të biesh në dashuri me dikë që duket tamam si një yll i reality shoë-it televiziv.

Shigjetari/ Mundësia për të testuar një punë që keni kërkuar gjithmonë mund të jetë një surprise, por futjuni punës për të! Marsi do të sigurojë guximin që ju nevojitet. Më vonë, hëna lëshon aftësitë tuaja psikike dhe do të keni sukses. Fjalët e shumëpritura të dashurisë tani mund të fliten.

Bricjapi/ Dy përbërës të rinj shtohen në jetën tuaj të dashurisë. Së pari është një vendim i qetë, por i ndërlikuar për të lënë dyshimet tuaja. E dyta është rindërtimi i marrëdhënieve në baza shumë më të forta. Ndërsa Jupiteri përgatitet të ndërrojë shenjat, miqtë ndajnë një çmim të madh. Takimi më i rëndësishëm i ditës suaj është me një hero sportiv.

Ujori/ Mendimi i dëshiruar zëvendësohet nga planifikimi i ftohtë dhe i mençur. Kjo nuk mund të tingëllojë emocionuese, por rezultatet do të vijnë, veçanërisht nëse keni ambicie për të hartuar një shtëpi të re. Sa i përket romancës, me Venusin në tabelën tuaj të distancave të gjata, një pyetje e kërkuar në theksin tuaj të preferuar premton shumë pasion.

Peshqit/ Hëna e re përcakton pjesën e tregimit tuaj të së vërtetës në maksimum. Edhe pse disa nga ato që zbuloni mund të jenë të kundërta me atë që pritet, do të jenë shumë të mira. Në punë, shkalla juaj e suksesit mund t’i lërë të tjerët pas. Identiteti i dikujt që bën një pyetje pasionante, ju çudit.