LAJM I FUNDIT/Ah sa e dh.imbshme, kjo punë s’paska fund. Mësohet lajmi i rëndëGjatë 24 orëve të fundit, ne Kosove, janë testuar gjithsej 633 mostra prej të cilëve rezultojnë 70 raste pozitive. Brenda 24 orëve janë raportuar 3 raste të v.dekjes me SARS CoV-2 pozitiv.Numri total i rasteve pozitive është 14.566 raste nga 57.239 persona të dyshimtë në v.irusin SARS-CoV-2 dhe 589 raste të v.dekjes.Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 122 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 11.272 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2.705.