LAJM I FUNDIT/ Aksioni në Vlorë, dalin detajet e arrestimit të një personi, policia e gjen me…

Ne operacionin e koduar “Drashovica”, policia e Vlores ka sekuestruar lëndë n arkotike në një banesë dhe ka kapur në flagrancë autorin.

Në kuadër të këtij operacioni, specialistët bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. I., 56 vjeç, banues në Drashovicë, Vlorë.

Nga kontrolli i ushtruar në banesë, Policia gjeti dhe sekuestroi 9.3 kg lëndë n arkotike, e dyshuar si k anabis.

Materialet iu referuan Prokurorisë, në ngarkim të tij.