LAJM I FUNDIT/ Covid prek kreun e Bankës së Shqipërisë, ja gjendja e tijGuvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko është konfirmuar pozitiv me Covid-19.Sejko mësohet se ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore dhe është karantinuar në banesë sipas protokolleve shëndetësore.Më herët gjatë ditën u konfirmua pozitive me koronavirus edhe ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku.