Lajm i fundit/ E t.merrshme pasuria e këtij fieraku, policia ia sekuestron pasi zbulon se…

Ne vijim te punes per evidentimin e aseteve dhe llogarive bankare të personave të dyshuar për veprimtari k riminale, policia njofton se ka sekuestruaar sot 120.000 euro, që dyshohet se janë përfituar nga veprimtari k r iminale.

Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, kanë vendosur sekuestro preventive mbi llogarinë bankare më vlerën 120.000 euro., të shtetasit T.B.

Shtetasi T.B., dyshohet për kryerjen e veprës p enale “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë k riminale”.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprime të mëtejshme.