Lajm i fundit/ E vra.në në mes të rrugës, ky është shqiptari që humbi jetën në GjermaniNje ngjarje e rende eshte shenuar diten e djeshme ne Gjermani.Mediat gjermane publikoi emrin e shqiptarit që u god.it për vde.kje në aten.tat në Vorsfeldes të Gjermanisë.Viktima është Keidi Pasha (19-vjeç) nga Burreli, i cili u që.llua me arm.ë nga një makinë në lëvizje me 6 plum.ba. Bashkë me të ishte dhe një person tjetër, i cili nuk i ka shpëtuar sul.mit. Ai është dërguar me urgjencë në spital dhe ndodhet në gjendje kriti.ke për jetën. Të dy po kalonin trotuarin në momentin që ranë pre e sul.mit. Automjeti është larguar më pas me shpejtësi.

Keidi Pasha u nda jeta ditën e sotme.