Lajm i fundit/ Humb jetën aktorja e njohurK.i.nematografia boterore ka marre nje lajm te t.rishte. Nje tjeter aktore humb b etejen me s e.mundjen e r ende.Ka ndërruar jetë në moshën 80-vjeçare, aktorja V alerie H arper, e cila mori zemrat e publikut me rolin e R ohda M orge nstern.H arper kishte vite që vuante nga k.a.nceri. Mediat e huaja shkruajnë se kohët e fundit, bashkëshorti i saj ishte këshilluar që ta mbante atë nën kujdesin intensiv të mjekëve.

Në vitin 2013, ajo zbuloi se ishte me k.ancer në t.ru dhe mjekët i kishin thënë se kishte tre muaj për të jetuar.

harper

Por Harper i bëri b.allë sëmundjes duke gëzuar fansat:

“Nuk do v.des deri sa të dua vetë”!

Në 8 korrik një mik i familjes hapi një faqe ku mund të dhuroheshin para që aktorja e famshme të përballonte kostot e medikamenteve. Për të u mblodhën mbi 40.000 dollarë, por nuk vonoi shumë që ajo të mbyllte sytë përgjithmonë.