LAJM I FUNDIT/ Kush do v.ritet? Ambasadorja amerikane p.las b.ombën: Shpresoj të mos ketë marrëveshje pas krahëve për…

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë Yuri Kim ka reaguar në “Twitter” dhe thotë se ka dëgjuar fjalë për një marrëveshje mes palëve për të v.rarë reformën në drejtësi, gjë që shpreson të mos jetë e vërtetë.

yuri-kim-1581605750

Sipas ambasadores Kim, reforma është e dhimbshme, e ngadaltë & jo perfekte por është e nevojshme.

“Shpresoj që fjalët për një marrëveshje prapa krahëve për të vrarë reformën në drejtësi në Shqipëri të mos jenë të vërteta. Reforma është e dhimbshme, e ngadaltë & jo perfekte por është e nevojshme, po bën përparim & duhet të vazhdojë.”, shkruan ambasadorja Yuri Kim.

amabsada twitt