LAJM I FUNDIT/ Më në fund Basha tregon planin: Ky është mekanizmi i PD që do të ndalojë zgjedhjet e 30 qershorit

Kreu  i opozitës duket se është i vendosur.

Lulzim Basha në një konferencë të zhvilluar me gazetarët, një ditë pas protestës, është shprehur se nuk do të ketë zgjedhje në 30 qershor pa opozitën.

I pyetur se a ka PD mekanizma për të ndaluar procesin zgjedhor, Basha është përgjigjur se i vetmi mekanizëm është bashkimi i njerëzve në protesta, dhe se angazhimi i tyre për këtë qëllim është i pandashëm.