Lajm i fundit/ Meta nuk humb kohë, nxjerr videon e re ‘përvëluese’, ja çfarë tregon ajo

Pas kohë kishte kaluar kur kishte dalë nga Prokuroria ku dha shpjegimet e tij lidhur me kallëzimin e bërë ndaj kreut të KED, Ardian Dvoranit.

Por nuk humbi kohe me shume dhe Presidenti Ilir Meta ka publikuar edhe një video, që thotë se është spoti i parë në mbrojtje të Kushtetutës së vendit.

Në këtë video, shpjegohet thotë kreu i shtetit se si u përdor Dvorani për kapjen e Gjykatës Kushtetuese.

“Të nderuar qytetarë,

Ju ftoj të ndiqni me vëmendje dhe durim, spotin e parë në mbrojtje të Kushtetutës dhe integritetit të Gjykatës Kushtetuese”, shkruan Meta.

dv1dv2dv3dv4dv5