LAJM I FUNDIT/ O Zot sa e trishtë, humb jetën një tjetër djalë. Ishte 34-vjeç, po udhëtonte me makinë kur…

Dalja nga rruga dhe përp.lasja në një mur i ka kushtuar jeten pasagjerit te nje makine Benz, ndersa shoferi eshte plagosur. Ky eshte aksidenti i tretë me humbje jete.

Tre vajza 17 vjecare humben jeten me pare ne dy aksidente te ndryshme.

Gjirokastër

Informacion paraprak.

Në mesnatë, në rrugën e lagjes “Gërhot” (në afërsi të rrugës nacionale (Gjirokastër-Tepelenë), automjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin E.H., ka dalë nga rruga dhe është përp.lasur në një mur.

Për pasojë ka humbur jetën pasagjeri që ndodhej në mjet, shtetasi J.L., 34 vjeç, banues në Gjirokastër dhe ka mbetur i plagosur drejtuesi i mjetit, shtetasi E.H., 33 vjeç, banues në Gjirokastër, i cili ndodhet në spital.

Paraprakisht dyshohet se drejtuesi i mjetit ka humbur kontrollin për shkak të shpejtësisë së tejkaluar.
Në vendngjarje shkoi grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.