LAJM I FUNDIT/ Prokuroria kërkon b.u.rg për ish deputetin demokrat Ervin Salianji, ja çfarë ndodhi sot në gjyq

Prokuroria kërkoi sot dënimin me 3.6 vite b.urg për Albert Veliun, i njohur ndryshe si Babalja, 3 vite për Fredi Alizotin, 1.6 vite b.urg për ish deputetin Ervin Salianji dhe 1 vit për gazetarin Jetmir Olldashi.

Për ish deputetin Salianji dhe gazetarin Olldashin u kërkua pezullimi i dënimit me b.urg dhe shlyerje e dënimit me 3 vite shërbim prove.

vijon…