Lajm i Fundit/ Shtrohet ur.gjent në Spital Deputeti Shqiptar, zbulohet arsyeja e rëndëËshtë infektuar me COVID, deputeti i opozitës parlamentare Krenar Rryci.“Politiko.al” raporton se gjendja e tij shëndetësore pas infektimit nuk është e mirë dhe për këtë është kryer shtrimi i tij në një nga spitalet Covid në Tiranë.Kujtojmë se më herët janë infektuar edhe deputetë të tjerë të Kuvendit, si Eljo Hysko, Ralf Gjoni, Adriatik Alimadhi, Blerina Gjylameti, etj.