LAJM I FUNDIT/ Sulm i a.rmatosur në një lokal në qendër të qytetit, detajet e para

Një sulm me a r më sapo ka ndodhur para pak minutash në një lokal në Stamboll.

Lajmin e raportojnë mediat turke.

Sipas Hyrriet, në Beyoglu, një person i maskuar hapi z j arr tek një lokal bar kafe.

Pronari i lokalit mësohet se është kundërpërgjigjur ndaj autorit të dyshuar i cili për momentin thuhet se është a rratisur.

Policia dhe ambulanca të shumta janë në vendngjarje.

vijon…