LAJM I FUNDIT/ Tm.err në Elbasan, pas sherrit djali i flakën shtëpisë me njerëzit brendaNjë ngjarje e re.nde ka ndodhur ne Elbasan. Nga informacionet paraprake, mësohet mes dy fqinjeve ka pasur nje konf.likt ku njëra prej palëve të përfshira ka spërkatur fqinjën dhe djalin e saj me benzinë dhe i ka hedhur shkrepësen.Fatmirësisht zjarrfikësja ka ndërhyrë në kohë por dy persona kanë pësuar lëndime dhe ndodhen në spital për mjekim, sipas bluzave të bardha jashtë rrezikut për jetën. Policia e Elbasanit ka shoqëruar në komisarit autorin.