LAJM I FUNDIT/ Vritet gazetari i njohur, detajet e rënda. Pranë mjetit me të cilin lëvizte…Gjendet i vrare gazetari i njohur qe shkruante per bandat.Detaje te tmerrshme raportojne mediat e huaja.Ai është vrarë dhe më pas i është prerë koka.

Ngjarja ka ndodhur në shtetin meksikan Veracrus, e lajmin e ka bërë të ditur gazeta në të cilën ai punonte.

‘El Mundo’ me seli në Cordoba, shkruan se trupi i gazetarit Julio Valdivia është gjetur pranë motoçikletës së tij në afërsi të shinave të trenit në qytetin Mozorongo.

Ai është gazetari i gjashtë që këtë vit është vrarë në Meksikë.