LAJM I FUNDIT/ Zbulohet emri, ja drejtori i ri që emëroi Rama në Veri. Përp.lasjet brenda PS po bëjnë që…

Gledis Çeliku eshte komanduar ne krye te Autoritet Rrugor te Rajonit te Veriut, duke zevendesuar ne kete post Shkelqim Sterkaj.

Siç duket perplasjet brenda se majtes po bejne qe strategjia e Kryeministrit Edi Rama te ndryshoje duke aplikuar fillimisht komandimet ne drejtorite rajonale, per te shkuar me pas tek zyrtarizimet e emrave perfundimtar.

Megjithese Kryeministri Rama pati deklaruar se titullaret e rinj do te jene gra, nje gje e tille duket se po shkon drejt deshtimit per shkak te mungeses se emrave brenda se majtes.

Ne kete mes po perfitojne aleatet e tij perpara socialisteve.

Kujtojme qe Çeliku eshte rreshtuar ne radhet e PSD dhe tashme kjo drejtori e rendesishme sic ishte lajmeruar me heret nga shkodranews i kalon kesaj partie./ShkodraNews