Lajm i trishtë, koronavirusi i merr jetën gazetares së njohurGazetarja dhe producentja e CBS-së, Maria Mercader ndërroi jetë në moshën 54 vjeçare si pasojë e infektimit nga virusi.Mercader për 20 vite luftoi me guxim kancerin, duke duruar trajtime të shumta dhe operacione. Por ajo nuk arrit dot të mposhte virusin dhe ndërroi jetë në një spital në New York.Për kolegët dhe familjen e saj, ajo ishte një frymëzim dhe një simbol i shpresës.