Lajm i trishtë, ndahet nga jeta nëna e aktorit të njohurËshtë ndarë nga jeta nëna e aktorit të njohur dhe shumë të dashur për të gjithë, Sylvester Stalone.Mediat e huaja raportojnë se Jackie Stallone u largua në moshën 98-vjeçare. Ajo la pas një karrierë të pasur si kërcimtare dhe atrologe.Nëna e Stalone njihet si një nga konkurrentet më të paharrueshme të  spektaklit amerikan ‘Celebrity Big Brother’.