Lajm i trishtë nga Shkodra, ndahet nga jeta ikona e VllaznisëNdahet nga jeta legjenda e volejbollit shkodran dhe shqiptar, Ali Bushtai.Ai mbylli sytë sot në moshën 78-vjeçare. Prej më shumë se një muaji, Bushti vuante nga një sëmundje e rëndë, e cila ditën e sotme i mori jetën.ALI BUSHATI

I lindur më 24 tetor 1942, Ali Bsuhati la gjurmë në volejboll, ku zhvilloi 25 ndeshje me ekipin kombëtar, teksa për 7 vite ka qenë pjesë e Vllaznisë si trajner dhe lojtar.

Ai do të mbetet në mendjen e të gjithë shkodranëve për arritjet me Vllazninë e volejbollit, teksa ditën e sotme i jepet lamtumira e fundit.