LAJM UR.GJENT/ U shpall dje i humbur, vjen lajmi tra.gjik për Kryebashkiakun e njohur…

Një ngjarje tragjike ka ndodhur. Ditën e djeshme u shpall i humbur, por sot është gjetur i vdekur kreu i Bashkisë së Seulit,

Kryebashkiaku i kryeqytetit të Koresë së Jugut, Park Won-soon ishte raportuar nga vajza e tij se kishte humbur kontaktet gjë që çoi në një operacion të gjerë kërkimi.

Shkaqet e vdekjes së Park Won-soon janë ende të paqarta ndërkohë që ka nisur dhe një hetim për ngjarjen.

64-vjeçari Park drejtonte bashkinë e Seulit që prej vitit 2011 dhe shihej si një kandidat i mundshëm në radhët liberalëve për zgjedhjet presidenciale të 2022.