Lajm urgjent, para pak minutash u parashikua se çfarë na pret të premten. Duhet kujdes i madh këtuNdryshe nga sot, ditën e premte moti parashikohet me kthjellime dhe zhvillime vranësirash mesatare deri të dendura në jug dhe veriperëndim të vendit.Edhe temperaturat e uleta do te rriten neser.SHMU thote se prej orëve të paradites e gjatë ditës reshje shiu të herëpashershëm në këto zona.

Shtrëngata të shkurtra në jug.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut e vrullshme në bregdet prej orëve të mesditës.

Valëzimi në dete i forcës 4 dhe 5 ballë me lartësi vale 1.5 deri 2.0 metër.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore 9°C deri në 23°C
zonat e ulëta 12°C deri në 28°C
zonat bregdetare 14°C deri në 29°C
Ju urojmë të kaloni një pasdite të mbarë!