Lajmi i tm.errshëm/ Vde.s në moshën 48-vjeçare spikerja e njohur e lajmeve

Ajo ishte një gazetare shumë e njohur e mediave më të rëndësishmë ndërkombëtare. Por nuk mundi dot ta fitojë betejën e saj me ka.ncerin. Ish-gazetarja e BBC dhe Channel 4, Tazeen Ahmad është ndarë nga jeta në moshën 48 vjeçare.

Ahmad, e cili punoi si reportere korrespodentë e huaj në Britani dhe SHBA, ndërroi jetë të mërkurën në mbrëmje. Ahmad ishte ndër gratë e para myslimane të Azisë që u ngrit në krye të gazetarisë britanike, ndërsa fitoi edhe çmime të shumta për punën e saj.

“Ne jemi jashtëzakonisht krenarë për gjithçka arriti, si nënë, gazetare dhe shkrimtare”, ishte mesazhi prekës i familjarëve të saj.