Pa iu skuqur faqja fare/ Shikojeni më zë e me figurë se si Lali Eri ma.shtron për ujin e pijshëm

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj duket se nuk mund të rrijë dot as një sekondë pa ma.shtruar dhe g.ënjyer qytetarët që e votuan. Pr.opaganda dhe ma.shtrimi është pjesë e përditshmërisë së tij.

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka postuar një video ku Veliaj me zë dhe figurë m.ashtron se është rritur orari i furnizimit me ujë të pijshëm për qytetarët e Tiranës, ndërkohë që prej javësh kryeqyteti nuk ka ujë as për tu larë, pasi për të pirë nuk ka patur asnjëherë.

“Dëgjoje i c’thotë kryema.shtruesi…

Sot gjithë Tirana pa ujë… edhe zonat në qendër të Tiranës që nuk ju ka munguar uji asnjë herë…

Tiranasit paguajnë ujin dhjetë herë me shtrenjt…por ujë nuk kanë… Ku shkojnë paratë e taksapaguasve tiranas????

#ReagoPërTëDrejtatETua”, shkruan Vokshi, teksa poston videon e mëposhtme që mund ta shihni ketu.