Lëkundje tërmeti, ja ku ishte epiqendraLëkundje tërmeti me maginitudë 3,1 ballë u riregjistrua pak minuta më parë në zonën e Vlorës.Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM) epiqendra e tërmetit ka qenë pranë fshatit Beshisht, rreth 12 km nga Vlora.Thellësia e tërmetit ka qenë 26 km, ndërsa nuk ka raportime për dëme materiale apo të lënduar.