Lëvizte në ujërat shqiptare, kapet krijesa misterioze dhe e rrezikshme në Himarë

Ky peshkaqen dem, qe shihni ne fotot me poshte, eshte kapur te dielen ne Himare.

Ai eshte rreth 2 metra i gjate dhe peshon 100 kg.

Peshkaqeni dem eshte nje nga speciet e rrezikshme qe qarkullon ne ujerat e kripura.

Ai eshte kapur nga peshkataret diten e djeshme dhe fotot e tij jane shprendare gjeresisht ne rrjetet sociale.