Lulzim Basha lë selinë e PD, shikoni çfarë po ndodh pak para fillimit të protestës së Teatrin

Kreu i opozitës Lulzim Basha dhe kryetarja e LSI Monika Kryemadhi, të shoqëruar nga zyrtarë dhe simpatizantë të partive të tyre, janë nisur drejt pedonales së Tiranës ku pas pak nis protesta e rradhës e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit dhe qytetarëve.

Qytetarë, aktorë dhe përfaqësues të PD dhe LSI, njësoj si ditën e hënë, edhe sot janë mbledhur në Bulevardin Dëshmorët e Kombit, për të protestuar.